Drita thellon epërsinë në krye të tabelës  - Bota Sot
Drita thellon epërsinë në krye të tabelës 

Futboll

Drita thellon epërsinë në krye të tabelës 

Nga: Kemajl Goca Më: 9 korrik 2020 Në ora: 18:53
Drita thellon epërsinë në krye të tabelës 

Drita nga Gjilani shënon fitore të madhe me rezultat 2:1 në përballje me Feronikelin nga Drenasi, në takimin që u zhvillua në stadiumin e Qytetit në Gjilan.

Në minutën e 35-të, Vucaj shënon gol të bukur nga 25 metra, duke e kaluar në epërsi me 1:0 Dritën. 

Në pjesën e dytë mysafirët barazuan shifrat 1:1. 
Besnir Bojku me dinakërinë shënon dhe 1:1. Drita në presion të rezultatit por e gjen golin e fitores. 

Në minutën e 67-të, Fidan Gërbeshi ka qenë i saktë nga penalltia, duke shënuar për 2:1. 

Pas javës së 29-të në elitën e futbollit të Kosovës, Drita thellon epërsinë në krye të renditjes, udhëheq me 64 pikë, ka 5 më shumë se Ballkani nga Theranda dhe Feronikeli është në pozitën e pestë me 44 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat