UEFA merr vendim për vendin e ndeshjeve të kthimin në Chsmpions League - Bota Sot
UEFA merr vendim për vendin e ndeshjeve të kthimin në Chsmpions League

Futboll

UEFA merr vendim për vendin e ndeshjeve të kthimin në Chsmpions League

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 19:35
UEFA merr vendim për vendin e ndeshjeve të kthimin në Chsmpions League

Shtëpia e futbollit evropian, UEFA ka marr vendim përfundimtar lidhur me takimet kthyese të 1/16 në Ligën e Kampionëve dhe Europa League.

Sipas këtij vendimi, të gjitha takimet e mbetura do të luhen në stadiumet përkatëse, ku Bayern Munchen do ta pret në shtëpi Chelsean, Manchester City do të luajë ndaj Real Madridit në “Etihad”, Juventusi ndaj Lyonit dhe Barcelona ndaj Napolit.

Takimet do të luhen pa shikues duke respektuar protokollet shëndetësore.

Kujtojmë që pas përfundimit të këtyre takimeve, ndeshjet e mbetura do të zhvillohen në qytetin e Lisbonës në Portugali, me sistem eliminimi direkt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat