Chelsea, zgjidhja për problemin 80 milionësh vjen nga Spanja - Bota Sot
Chelsea, zgjidhja për problemin 80 milionësh vjen nga Spanja

Futboll

Chelsea, zgjidhja për problemin 80 milionësh vjen nga Spanja

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 08:45
Kepa Arrizabalaga

Nuk është vetëm Valencia që interesohet për Kepa Arrizabalaga, portieri i Chelsea-t i marrë për 80 milionë euro nga Athletic Bilbao.

Sipas Mundo Deportivo-s, për numrin 1 bask interesohet edhe Sevilla.

Operacioni Kepa, për andaluzët, do të ishte i mundur vetëm me formulën e huazimit, duke parë çmimin e kartonit të lojtarit dhe rrogën e tij (8 milionë euro në sezon).

Klubi londineze, me urdhër të trajnerit Lampard, duket se është i hapur për një zgjidhje të tillë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat