Ronaldo gati të sfidojë Realin - Bota Sot
Ronaldo gati të sfidojë Realin

Futboll

Ronaldo gati të sfidojë Realin

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 13:40
Ronaldo gati të sfidojë Realin

Formati i ri i Champions-it është zbuluar. Një miniturne me 8 skuadra dhe me ndeshje teke për të arritur deri në finalen e madhe, e cila do të luhet në 23 gusht në Lisbonë.

Ky është formati i përzgjedhur për të çuar në fund kompeticionin e rëndësishëm europian, i cili u “paralizua” për shkak të Koronavirusit. Do të zhvillohet pasi të përfundojnë kampionatet dhe UEFA ka përzgjedhur Portugalinë si vendin pritës. 

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti, i cili ka rezervuar disa çifte shumë interesante në çerekfinale të këtij kompeticioni. Në rast se Juventusi ia del të kaloje Lionin , atëherë do të përballej me fituesin e çiftit Siti-Real, dhe në rast se madrilenët do kualifikoheshin, atëherë Ronaldo do luante ndaj ish-skuadrës së tij.

Gjithashtu çifti Napoli-Barcelona do të përballen me çiftin e Çelsi-Bajern, që me shumë mundësi do jetë klubi gjerman, pasi në ndeshjen e parë triumfoi 3-0.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat