Milani kërkon të përshpejtojë blerjen e kroatit! - Bota Sot
Milani kërkon të përshpejtojë blerjen e kroatit!

Futboll

Milani kërkon të përshpejtojë blerjen e kroatit!

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 17:17
Milani kërkon të përshpejtojë blerjen e kroatit!

Ante Rebic i ka bindur të gjithë te Milani me performacën e tij, ku këtë sezon me fanellën e kuqezinjve është aktivizuar 20 herë duke realizuar 10 gola.

Kjo mjafton për të bindur drejtuesit e klubit të ushtrojnë të drejtën për blerjen përfundimtare të sulmuesit, i cili është në huazim, pasi kartoni i tij zotërohet nga gjermanët e Eintrachtit.

Sipas raportimeve të mediave, klubi italian kërkon të ndërpresë huazimin për lojtarin pasi dëshiron ta blejë menjëherë duke i vënë në tryezë klubit nga Frankfurti 25 milionë euro, që është dhe shuma e rënë dakord për blerjen e 26-vjeçarit në 2021-in.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat