Ja gjyqtarët për sfidën Prishtina – Drita - Bota Sot
Ja gjyqtarët për sfidën Prishtina – Drita

Futboll

Ja gjyqtarët për sfidën Prishtina – Drita

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 17:46
Ja gjyqtarët për sfidën Prishtina – Drita

Java e 30-të në IPKO Superligën e Kosovës do të vazhdojë me ndeshjet e këtë të diel dhe të hëne.

Derbi i kësaj jave luhet në “Fadil Vokrri”, në mes të Prishtinës dhe Dritës, që është lidere e kampionatit.

Kjo përballje mund të jetë edhe përcaktuese për skuadrën që do t’i afrohet titullit dhe asaj që mund të mbetet jashtë garës.

Gjilanasit i kanë shtatë pikë më shumë se prishtinasit, katër xhiro pa përfunduar sezoni.

Dardan Çaka do të jetë në sfidën kryesore të javës në mes të Prishtinës dhe Dritës, i ndihmuar nga dyshja me stem të UEFA’s, Berisha e Selimaj.

Kurse, Genc Nuza këtë xhiro do të gjykojë ndeshjen, Dukagjini – Trepça 89, e cila zhvillohet në Klinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat