Thierry Henry qëndroi i përkulur për 8 minuta e 46 sekonda në fushë, në nder të George Floyd - Bota Sot
Thierry Henry qëndroi i përkulur për 8 minuta e 46 sekonda në fushë, në nder të George Floyd

Futboll

Thierry Henry qëndroi i përkulur për 8 minuta e 46 sekonda në fushë, në nder të George Floyd

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 18:18
Thierry Henry

Trajneri i Montreal Impact, Thierry Henry u përkul me njërën këmbë në shenjë tributi për George Floyd dhe fushatës “JetëteZezakëveKanëRëndësi”,.

Henry qëndroi në njërin gju për tetë minuta e 46 sekonda të ndeshjes së Montreal Impactit në MLS, kundër Neë England Revolution, teksa tributet për Floyd po vazhdojnë rreth e qark Amerikës.

8 minuta e 46 sekonda është koha e saktë sa polici qëndroi me njërin gju mbi qafën e Floyd më 25 maj, teksa një zezak i paarmatosur vdiq në vendngjarje, duke nxitur protesta kundër racizmit sistematik. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat