“Nuk mund ta imagjinoj Barcelonën pa Messin” - Bota Sot
“Nuk mund ta imagjinoj Barcelonën pa Messin”

Futboll

“Nuk mund ta imagjinoj Barcelonën pa Messin”

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 19:51
Leo Messi

Spekulimet vazhdojnë të rriten për një largim të mundshëm të Lionel Messit nga Barcelona në vitin 2021.

Megjithatë, ish futbollisti i Barcelonës, Arsenalit dhe shumë klubeve tjera, holandezi, Giovanni van Bronckhorst, s’mund ta imagjinojë Barcen pa Messin.

“Ai është vetëm një nga lojtarët e paktë që mund të qëndrojë gjithë karrierën në një klub”.

“E admiroj si person dhe lojtar dhe shpresoj se do të qëndrojë. Kështu shpresoj të jetë”.

“E njoh që kur ka qenë 16 vjeçar, tani ka 33. Do të varet nga vet ai, por s’mund ta imagjinojë Barcelonën pa të”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat