Formacionet zyrtare, Real Madrid – Alaves: Zidane me ndryshime në sulm - Bota Sot
Formacionet zyrtare, Real Madrid – Alaves: Zidane me ndryshime në sulm

Futboll

Formacionet zyrtare, Real Madrid – Alaves: Zidane me ndryshime në sulm

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 21:45
Real Madridi

Real Madridi do të kërkojë fitoren e radhës në përballje me Alaves, që të ruajë pozitën e parë

‘Mbretërit’ janë lider me 77 pikë një më shumë se Barcelona, por që kanë një ndeshje më pak.

Në këtë ndeshje Zidane ka vendosur të luajë me Karim Benzema, Asensio dhe Rodrygo në sulm.

Në anën tjetër te Alaves do të luajëpër pikë pasi ka pesë humbje dhe rrezikon rënien në Segunda Division.

Ndeshja do të fillojë në ora 22:00.

Real Madrid: Courtois, Militao, Varane, Kroos, Benzema, Modric, Casemiro, Lucas, Asensio, Mendy, Rodrygo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat