Super ylli i Manchester United: Tetë gjërat që ndoshta nuk i keni ditur për Bruno Fernandes - Bota Sot
Super ylli i Manchester United: Tetë gjërat që ndoshta nuk i keni ditur për Bruno Fernandes

Futboll

Super ylli i Manchester United: Tetë gjërat që ndoshta nuk i keni ditur për Bruno Fernandes

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 13:31
Bruno Fernandes

Bruno Fernandes është aktualisht lojtari më i përfolur në Ligën Premier shkaku i formës së lartë që po kalon te Manchester United.

Që kur u transferua në janar te Manchester United, mesfushori portugez ka arritur të gjejë vetën dhe të shënojë e të asistojë në gola.

Shumë lojtarë që transferohet në Ligën Premier u dhen kohë që të adaptohen në stilin e lojës, mirëpo kjo nuk vlen për mesfushorin portugezin.

Më poshtë keni tetë gjërat që ndoshta nuk i keni ditur për Fernandesin:

1# Ai është lojtari i parë i Manchester United që e fiton çmimin e lojtarit të ndeshjes dy herë radhazi që nga koha e Cristiano Ronaldos.

2# Mesfushori kontribuoi në 50 gola në sezonin 2018/19 te Sportin Lisbona – një rekord evropian

3# Deri në moshën 15-vjeçare ka luajtur si mbrojtës

4# Ai ka një temperament të ashpër

5# Fernandes e shkëputi njehur kontratën me Sporting Lisbonën kur ishte sulmuar nga tifozët

6# Antono Di Natale kishte thënë për portugezin kur ishte pjesë e Undineses se ai ka aftësi të mashtrojë shumë nëpër ndeshje

7# Ai ka një tatuazh me ‘numrin 8’ në shenjë të babait të tij që ishte po ashtu futbollist

8# Ai u martua me vajzën që e kishte njoftuar në shkollimin e mesëm të lartë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat