Kabashi, një relaks pas një viti me sukses - Bota Sot
Kabashi, një relaks pas një viti me sukses

Futboll

Kabashi, një relaks pas një viti me sukses

Nga: K. G. Më: 11 korrik 2020 Në ora: 15:22
Kabashi, një relaks pas një vitit me sukses

Edhe pse jemi në kohë pandemie, kjo fare nuk e ka ndal Taib Kabashin, që t’i shijoi pushimet, që besa edhe i merituar pas suksesin që ka arritur me Prishtinën në kampionat. 

Prishtina është nënkampione e Kosovës dhe ishte finalist i Kupës, padyshim që vlerësohet si sukses. 

Puna e Kabashit si gjithmonë nuk shkon huq, ja bëhet kampion ose nënkampionë. Çudia është se, sa mbahet mend si trajner, gjithmonë ka arritur në pozitat e larta!

Tani, Kabashi, siç e thërrasin kolegët, profesori i nderuar,  po kalon një pushim të merituar me familjen e tij! Ai është në bregdetin shqiptar, së shpejti do të kthehet në Mitrovicë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat