Amsali në ‘llupën’ edhe të klubeve kroate  - Bota Sot
Amsali në ‘llupën’ edhe të klubeve kroate 

Futboll

Amsali në ‘llupën’ edhe të klubeve kroate 

Nga: K. Goca Më: 11 korrik 2020 Në ora: 15:47
Amsali në ‘llupën’ edhe të klubeve kroate 

Kosova është vatër e talenteve të mëdhenj të futbollit. 

Një emër që po vjen është edhe Amsal Krasniqi. Njomaku nuk ka më shumë se 14 vjeç,  është jashtëzakonisht i mirë. 

Ai qysh në moshën pesëvjeçare ka filluar të ushtroj me synime të mëdha, që një ditë të luajë edhe në klubet e njohura.

Si pesëvjeçar nisi hapat e parë në shkollën e futbollit “Forca”. 
Amsali luan në pozitën e mesfushorit qendror dhe është alfa e omega e ekipit.

Lojërat e tij të mira bien në sy të disa trajnerëve,  ku është ftuar edhe në përzgjedhjen e rajonit të Mitrovicës. 
Për talentin vushtrrias, raportohet se interesim kanë shprehur edhe disa klube kroate dhe vendet tjera të ballkanit, por nuk zbulohen emrat. Është i shpejt, ka teknikë të përsosur e mbi të gjitha dirigjon lojën me sukses.

“E imja është të jap maksimumin. Synimi im është të arrijë sa më lartë”, tha Krasniqi për gazetën Kombëtare “Bota sot”..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat