Igli Tare arsyeton formën negative të Lazios - Bota Sot
Igli Tare arsyeton formën negative të Lazios

Futboll

Igli Tare arsyeton formën negative të Lazios

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 17:24
Igli Tare

Drejtori i sportit Lazio Igli Tare këmbëngul se ata ‘duhet të kthehen në rrugën e duhur’ kundër Sassuolo, por nuk do të premtojnë se do të investojnë për të siguruar më shumë forcë në thellësi sezonin e ardhshëm.

“E vetmja rrugë drejt besimit është të fitosh. Kemi shumë probleme që nuk dua t’i përdor si justifikim ose alibi, por kemi biseduar me ekipin gjatë dy-tre ditëve të fundit, ata e kritikuan gjithashtu veten e tyre, dhe ne duhet të kthehemi në rrugën e duhur.

“Ende ka kohë për të kaluar këtë sezon dhe shumë pikë për të kapur, është detyra jonë t’i japim të gjitha tona deri në fund,” i tha drejtori Sky Sky Italia,

“Kur ju mungojnë 14 lojtarë për shkak të dëmtimit dhe ndalimeve, është e pamundur të jepni 100 përqind kur luani çdo tre ditë. Ne nuk duhet ta shohim atë si një alibi, por si një motiv shtesë.

“Nuk ka rëndësi nëse jemi kualifikuar në Ligën e Kampionëve, apo jo, ne duhet të presim përpara dhe kjo do të thotë të përpiqemi të mbyllemi te Juve”.

A ka mësuar Lazio që ata duhet të forcojnë skuadrën e tyre për të siguruar më shumë forcë në thellësi për sezonin e ardhshëm?

“Kush mund të priste një pandemi? Edhe dy lojërat e para pas rifillimit, njerëzit vazhduan të thonin që Lazio kishte një skuadër të madhe. Kur të vijë koha, ne do të ulemi me trajnerin dhe Presidentin për të vlerësuar të gjithë sezonin, “u përgjigj Tare.

“Siç thashë, ne vendosëm një shfaqje të tmerrshme kundër Lecce dhe absolutisht duhet të fitonim, që të mos jetë një justifikim, por do të shpjegojë pse kemi pasur këtë ndërprerje gjatë dy ndeshjeve të fundit” përfundoi Tare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat