Roma fundos Brescia-n - Bota Sot
Roma fundos Brescia-n

Futboll

Roma fundos Brescia-n

Nga: K. Goca Më: 11 korrik 2020 Në ora: 21:26
Roma fundos Brescia-n

Roma përforcon pozitën e pestë por fundos Brescia-n dhe pothuajse ia humb edhe shpresat për mbetje në Serie A në futboll.

Roma në udhëtim shënon fitore të thellë me rezultat 3:0 ndaj Brescia, në sfidën që u luajt në stadiumin "Mario Rigamonti".

Golat i shënuan Fazio në minutën e 48-të, Kaliniç (62') e Zaniolo (74'). 

Shqiptari Emanuele Ndoj u paraqit standard deri në minutën e 46-të për Brescian por pa forcë ndaj romakëve. Pas javës së 32-të,

Roma është në vend të pestë me 54 pikë dhe Brescia renditet i 19-ti me 21 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat