Barcelona i mban gjallë gjasat për titull - Bota Sot
Barcelona i mban gjallë gjasat për titull

Futboll

Barcelona i mban gjallë gjasat për titull

Nga: K. Goca Më: 11 korrik 2020 Në ora: 21:26
Barcelona i mban gjallë gjasat për titull

Barcelona si mysafirë shënon fitore të vështirë me rezultat 1:0 kundër Valladolidit, në ndeshjen e javës së 36-të të Kampionatit të Spanjës në futboll.

Në minutën e 15-të, mbrojtja e Valladolidit nuk reagoi si duhet, ndërsa Lionel Messi për mrekulli asistoi deri të Arthuro Vidal dhe nga rreth 13-14 metra me goditje të fortë shënon për 0:1. 

Një fitore e madhe e Barcelonës, që i mban gjallë ende gjasat për titullin e kampionit. 

Barcelona është në vend të dytë me 79 pikë, ka një ndeshje më shumë e një pikë me pak se lideri Real Madridi. Valladolidi është në vend të 14-të me 39 pikë dhe larg rreziku për largim nga liga.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat