Marotta: Kumbulla vendosi për Shqipërinë - Bota Sot
Marotta: Kumbulla vendosi për Shqipërinë

Futboll

Marotta: Kumbulla vendosi për Shqipërinë

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 11:36
Kumbulla vendosi për Shqipërinë”

Drejtori i përgjithshëm i Interit, Giuseppe Marotta, ka thënë se i vjen keq që Marash Kumbulla ka zgjedhur kombëtaren e Shqipërisë”.

Marotta ka thënë se Kumbulla është njëri prej talenteve më të mëdha në futbollin italian.

“Marashi është një ndër talentet më të mëdha të futbollit italian. Madje, mund të them se më vjen shumë keq që ai zgjodhi Shqipërinë për të luajtur”, u shpreh Marotta.

“Mendoj se futbollistë me personalitet dhe me një ligësi pozitive në fushën e lojës, janë lojtarët që ne kërkojmë për të krijuar atë mentalitetin fitues që të forcojmë ekipin në të ardhmen. Dhe për këtë arsye, lojtarë të rinj dhe të talentuar si Kumbulla, janë shumë të vështirë për t’u afruar, ndonëse ne jemi gjithmonë në vijën e parë të frontit”, ka shtuar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat