70 milionë euro + Junior Firpo: Plani i Barcës për Lautaro Martinez - Bota Sot
70 milionë euro + Junior Firpo: Plani i Barcës për Lautaro Martinez

Futboll

70 milionë euro + Junior Firpo: Plani i Barcës për Lautaro Martinez

Më: 13 korrik 2020 Në ora: 14:13
Lautaro Martinez

Barcelona nuk ka hequr dorë nga Lautaro Martinez.

Skuadra katalane është duke vëzhguar akoma situatën e argjentinasit Lautaro Martinez.

Presidenti i katalanëve, Josep Maria Bartomeu ka bërë të ditur se sapo të përfundojë sezoni do të rinisin tentimet për marrëveshje.

Raportimet e fundit nga Spanja bëjnë të ditur se Junior Firpo, me vlerë prej 41 milionë eurove mund të përfshihet në operacionin Lautaro.

Barca pastaj duhet të paguajë edhe 70 milionë euro, por së pari duhet të depozojnë paratë, para se të përfshijnë Junior Firpon në marrëveshje.

Thuhet se marrëveshja ekziston dhe po të mos ishte për telashet ekonomike, ata do të kishin mbyllur gjithçka deri më tani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat