Dembele nuk e do kalimin te Man Utd

Futboll

Dembele nuk e do kalimin te Man Utd

Më: 13 korrik 2020 Në ora: 15:52
Ousmane Dembele

Manchester United nuk është opsion për Ousmane Dembele.

Anëtari i Barcelonës, Ousmane Dembele, i cili tash e sa kohë vazhdon të jetë i lënduar, lidhet me një kalim të mundshëm te Manchester United.

Thuhet se ‘Djajtë e kuq’ e shohin lojtarin si alternativën më të mirë për Jadon Sancho, por duket se Dembele nuk e sheh Unitedin si mundësi.

‘Mundo Deportivo’ shkruan se lojtari nuk bindet nga United dhe dëshiron të ketë sukses te Barcelona..

Sapo të përfundojë lëndimin e tij në këmbën e djathtë, Dembele do të mbyll veshët ndaj ofertave dhe do të fokusohet për suksesin në ‘Camp Nou’.

Francezi ka humbur pjesën më të madhe të këtij sezoni duke vuajtur nga lëndimet. Barca mund të shqyrtojë ofertat që vijnë për të.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat