Baftiu në krye të listës së shënuesve - Bota Sot
Baftiu në krye të listës së shënuesve

Futboll

Baftiu në krye të listës së shënuesve

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 12:24
Baftiu

Blend Baftiu ka “shpërthyer” në ndeshjet e fundit, duke u ngritur sërish në pozitën e parë të listës së top-golashënuesve.

Ylli i Ballkanit me golin ndaj Feronikelit e ka ngritur në 18 numrin e golave sezonal.

Pas tij vijnë Arb Manaj i Trepçës ’89 me 15 gola dhe Ahmed Januzi me 14.

Image

Kësisoj, Baftiu mbetet favorit për epitetin e golashënuesit të sezonit pasi kanë mbetur edhe tri xhiro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat