“Nuk ka kohë për llogari, mos e quani titullin si të fituar…” - Bota Sot
“Nuk ka kohë për llogari, mos e quani titullin si të fituar…”

Futboll

“Nuk ka kohë për llogari, mos e quani titullin si të fituar…”

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 17:32
Maurizio Sarri

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri flet për peshën e titullit: “Titulli nuk duhet marrë si i mirëqenë ose i fituar, duhet të luftohet deri sa të vijë! E kemi në duart tona, nëse marrim 11 pikë arrijmë qëllimin por nuk mendoj se ka ndonjë person aq sipërfaqësor sa ta marrë atë si të mirëqenë”.

“Në sport nuk ka ndonjë rezultat të dukshëm. Përpiqem që të mbetem jashtë kritikave, nuk frekuentoj dhe nuk do të frekuentoj kurrë rrjetet sociale për zgjedhje të jetës. Njerëzit në rrugë na japin mbështetje dhe dashuri”.

“Përtej entuziazmit mund të peshojë që Sassuolo është një nga ato skuadra që mori rrugën e Atalantas. Klub që ka një plan, ka një trajner të mirë dhe po jeton një moment pozitiv. Padyshim një ekip i rrezikshëm, nga pikëpamja ofensive ka rrezikshmëri të jashtëzakonshme”.

“Sidoqoftë, entuziazmi gjithashtu mund të peshojë nga ana jonë sepse kjo është një kohë kur luajmë për gjëra të rëndësishme. Duhet të jemi të barabartë sa i përket entuziazmit dhe motivimit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat