Barcelona nuk e do, largon mbrojtësin me çdo kusht! - Bota Sot
Barcelona nuk e do, largon mbrojtësin me çdo kusht!

Futboll

Barcelona nuk e do, largon mbrojtësin me çdo kusht!

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 17:38
Samuel Umtit

Barcelona është lodhur nga Samuel Umtiti. Mbrojtësi francez ka patur një sezon shumë të dobët dhe nuk ka dhuruar thuajse asgjë për ekipin e Setien, madje mund të mbahen mend vetëm gabimet e tij.

Umtiti nuk ka rol as në dhomat e zhveshjes, prandaj drejtuesit janë duke u munduar ta largojnë. SPORT shkon dhe më tej duke bërë me dije se katalanasit mund ta huazojnë nëse nuk arrijnë ta shesin në verë.

Ata nuk e duan lojtarin në Camp Nou dhe Umtiti është lajmëruar për diçka të tillë. Francezi nga krahu tjetër ka hedhur sytë drejt një kampionati tjetër dhe mbetet një dëshirë e hershme e Arsenalit që vuan shumë në qendër të mbrojtjes.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat