Milot Rashica arrin marrëveshje me këtë klub

Futboll

Milot Rashica arrin marrëveshje me këtë klub

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 22:15
Milot Rashica

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica ka arritur marrëveshje personale me klubin e madh gjerman, Leipzig, sipas gazetarit, Arlind Sadiku.

Milot Rashica do të largohet nga Werder Bremen në këtë merkato dhe mundësitë që ai të qëndrojë në Bundesligë po rriten çdo ditë e më shumë.

Sipas Sadikut, Rashica ka arritur marrëveshje me Leipzig – ndërsa tashmë ka mbetur vetëm edhe akordi mes klubeve.

Milot Rashica madje është takuar edhe me trajnerin e Leipzig, Julian Nagelsmann në muajin e kaluar.

Nëse kjo ndodhë – atëherë edicionin e ardhshëm Rashicën do ta shohim në Ligën e Kampionëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat