Dybala pjesë e Juventusit deri në vitin 2025, i premtohet shiriti i kapitenit - Bota Sot
Dybala pjesë e Juventusit deri në vitin 2025, i premtohet shiriti i kapitenit

Futboll

Dybala pjesë e Juventusit deri në vitin 2025, i premtohet shiriti i kapitenit

Më: 15 korrik 2020 Në ora: 00:58
Dybala

Negociatat në mes Juventusit dhe agjetit të Dybalas sipas Tuttosport kanë shkuar mirë dhe futbollisti me shumë gjasë do të vazhdojë kontratën me klubin deri në vitin 2025.

Po ashtu sipas këtyre raportimeve, Dybala pritet të jetë kapiteni i ardhshëm i gjigantit italian.

Përveq që do ta mbajë shiritin e kapitenit, Dybala do të jetë fytyra kryesore e klubit në reklamat që do të marrin pjesë.

Futbollisti këtë sezon shënoi 17 gola dhe bëri 13 asistime në 41 ndeshje të luajtura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat