Arsenal 2-1 Chelsea, nota e Xhakës dhe të tjerëve në finalen e Kupës FA

Futboll

Arsenal 2-1 Chelsea, nota e Xhakës dhe të tjerëve në finalen e Kupës FA

Më: 1 gusht 2020 Në ora: 20:59
Arsena-Chelsea

Arsenali ka arritur të fitojë me rikthim ndeshjen finale të Kupës FA ndaj Chelseat, duke i mposhtur rivalët e urryer lokal me rezultat 2-1.

Ekipi i Mikel Artetas ka arritur të tregohet më i fortë sesa ai i Frank Lampard, duke arritur të fitojnë në tund trofeun e çmuar të Kupës FA.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Pierre-Emerick Aubameyang (28’,67’) për Arsenalin, ndërsa për Chelsean shënoi Christian Pulisic (4’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi Aubameyang, i cili pas dy golave të shënuara u vlerësua me notë 8.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mesfushorin e Bluve, Mateo Kovacic që pas ndëshkimit me të kuq u notua me 4.8.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti edhe ylli shqiptar Granit Xhaka, i cili pati një paraqitje të mirë duke u vlerësuar me notë 6.6.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat