Dështon marrëveshja Roma – Man Utd për Smalling - Bota Sot
Dështon marrëveshja Roma – Man Utd për Smalling

Futboll

Dështon marrëveshja Roma – Man Utd për Smalling

Më: 2 gusht 2020 Në ora: 17:38
Smalling

Sipas raportimeve të fundit, Chris Smalling ka luajtur lojën e tij të fundit për Romën, pasi negociatat me Manchester United dështuan përfundimisht.

Tashmë kishte vetëm një shpresë të vogël për të bërë marrëveshjen, por shtysa e fundit e djeshme për të rritur ofertën e tyre dështoi përsëri.

Manchester United kërkon mbi 20 milionë euro për qendërmbrojtësin që mbush 31 vjeç në nëntor, pasi Roma pagoi 3 milionë euro për huazimin sezonal.

Sky Sport Italia tani zbulon se një ofertë me rritje u refuzua sërish nga skuadra angleze.

Smalling bëri 37 paraqitje konkurruese për Romën në Serie A, Ligën e Evropës dhe Kupën e Italisë, duke shënuar tre gola dhe duke siguruar dy asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat