Arsenali i 2020/21 mund të duket i frikshëm – 4 3 3 me të cilin Arteta do të garojë për titull

Futboll

Arsenali i 2020/21 mund të duket i frikshëm – 4 3 3 me të cilin Arteta do të garojë për titull

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 21:51
Tre janë emrat të cilët priten të afrohen për mesfushën; Philippe Coutinho, Willian dhe Thomas Partey.

Arsenal pritet të jetë një nga skuadrat më aktive në merkaton e verës.

Vetëm gjatë ditës së sotme është raportuar për shumë lëvizje të mundshme të Arsenal në merkaton e verës.

Tre janë emrat të cilët priten të afrohen për mesfushën; Philippe Coutinho, Willian dhe Thomas Partey.

Në anën tjetër, në listën e lojtarëve që mund të largohen figurojnë nëntë emra, duke lënë të kuptohet se do të ketë ndryshime thelbësore.

Arsenal pret edhe ardhjen e William Saliba gjatë kësaj vere, me të cilin kishte marrëveshje qysh në janar.

Por, si mund të duket formacioni i Arsenal për sezonin tjetër? Më poshtë ua përcjellim 4-3-3shin me të cilin Arteta synon titullin e Premierligës. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat