Ja kur nis edicioni i ri në Serie A

Futboll

Ja kur nis edicioni i ri në Serie A

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 13:54
Ja kur nis edicioni i ri në Serie A

Federata e Futbollit në Itali ka shpalosur kalendarin e garave për sezonin 2020/21, që do të nis më 19 shtator.

Pas diskutimeve të shumta mes ligës së futbollit, federatës italiane dhe klubeve të Serie A, u arrit akordi që kampionati i ardhshëm të startojë më 19 shtator.

Disa prej skuadrave më të mëdha në Apenine si Juventusi, Milani, Lazio e Atalanta dëshironin që kampionati i ri të niste më 12 shtator menjëherë pas ndeshjeve të kombëtareve, por gjuha e përbashkët u gjet për 19 shtatorin, ndërkohë që sezoni nëse gjithçka shkon sipas parashikimeve do të mbyllet më 23 maj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat