Skuadrat shqiptare që do të marrin pjesë në Evropë

Futboll

Skuadrat shqiptare që do të marrin pjesë në Evropë

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 14:52
Skuadrat shqiptare që do të marrin pjesë në Evropë

Edicioni i ri në Ligën e Kampionëve nis të shtunën dhe në rundin preliminar të kësaj gare do të marrin pjesë dy skuadra shqiptare.

Përveç Ligës së Kampionëve, edhe Liga e Evropës do të luhet këtë muaj, ku do të luajnë shumë skuadra shqiptare, shkruan “Transfermarkt”.

Skuadrat shqiptare që do të luajnë në Ligën e Kampionëve:

Tirana (Shqipëri)

Drita (Kosovë)

Në Ligën e Evropës:

1. Kukesi (Shqipëri)

2. KF Shkendija (Maqedoni e Veriut)

3. Laçi (Shqipëri)

4. Teuta Durres (Shqipëri)

5.  Shkupi (Maqedoni e Veriut)

6. SC Gjilani (Kosovë)

7. FC Prishtina (Kosovë).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat