Dikur eliminoi Barcelonën, sot nis zyrtarisht punë në ishull! - Bota Sot
Dikur eliminoi Barcelonën, sot nis zyrtarisht punë në ishull!

Futboll

Dikur eliminoi Barcelonën, sot nis zyrtarisht punë në ishull!

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 16:04
Dikur eliminoi Barcelonan, sot nis zyrtarisht punë në ishull!

Eusebio Di Francesco ka mbërritur në Cagliari për të nënshkruar kontratën e re me klubin kuqeblu. i ulur në Sardenjë në orën 12.30 të mëngjesit të sotëm, ish-trajneri i Romës dhe Sampdoria u përshëndet në aeroport nga një turmë tifozësh.

Shalli i skuadrës rreth qafës dhe një buzëqeshje në fytyrën e tij, Di Francesco nuk ka dhënë asnjë deklaratë.

Ai do të zërë vendin e Ëalter Zenga, duke mbajtur – më shumë se rolin e trajnerit klasik – atë të menaxherit anglez.

Kujtojmë që në aventurën te Roma e famshme ishte ndeshja e kthimit ndaj Barcelonas në “Olimpico” ku verdhekuqtë fituan 3-0 dhe eliminuan Messi & Co.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat