Bartomeu: Do të kemi 7 lojtarë të rinj

Futboll

Bartomeu: Do të kemi 7 lojtarë të rinj

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 16:35
Bartomeu: Do të kemi 7 lojtarë të rinj

Presidenti i Barcelona-s, Josep Maria Bartomeu, ka pranuar se klubi ka nisur procesin e rinovimit të skuadrës.

“Një ndryshim brezash po vjen. Por gjëja më e bukur në futboll është të kombinosh lojtarët që kanë fituar për shumë vite me të rinjtë që vijnë me dëshirën për të fituar”, ka thënë Bartomeu.

“Të vjetrit kanë akoma uri. Nuk po flas vetëm për Leon, por edhe për Suarez, Pique, Alba, Busquets, etj., ata lojtarë që janë në të tridhjetat, pa përmendur lojtarë si Lenglet, Dembele, Ter Stegen ose Semedo, që janë të rinj”.

“Tani do të vijë një tjetër grup lojtarësh të rinj: 3 lojtarë, duke përfshirë Matheus, dhe tre nga ekipi i dytë. Ardhja e shtatë lojtarëve në një vit, duke përfshirë edhe Pjanic, nuk është keq”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat