Man Utd me formacion të dytë kundës skuadrës austriake - Bota Sot
Man Utd me formacion të dytë kundës skuadrës austriake

Futboll

Man Utd me formacion të dytë kundës skuadrës austriake

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 20:18
Man Utd me formacion të dytë kundës skuadrës austriake

Manchester Unitedi dhe Lasku kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen kthyese të vlefshme për 1/8-tën e Ligës së Evropës.

Djajtë e Kuq janë nikoqir të klubit austriak në takimin kthyes ndaj Laskut, takim që zhvillohet në Old Trafford nga ora 21:00.

Ekipi i Ole Gunnar Solskajer ka fituar ndeshjen e parë me rezultat të thellë 5-0 dhe në këtë ndeshje do të hyj pa frikë për të siguruar kalimin në çerekfinale.

Në anën tjetër, mysafirët do të tentojnë befasinë, edhe pse një gjë e tillë duket e pamundur për të ndodhur.

Solskajer ka vendosur të startojnë thuajse me gjithë formacionin rezervë, ndërsa mysafirët luajnë me më të mirët.

Fituesi i kësaj përballje do të takohet në çerekfinale me fituesin e ndeshjes në mes të Istanbul Basaksehir dhe Copenhagen.

Man Utd: Romero; Fosu-Mensah, Bailly, Maguire, Williams; Fred, McTominay; James, Mata, Lingard; Ighalo.

Lask: Schlager, Andrade, Trauner, Wiesinger, Renner, Michorl, Ranftl, Balic, Raguz, Frieser.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat