Marotta konfirmon marrëveshjen me Alexis Sanchez, të enjten pritet zyrtarizimi - Bota Sot
Marotta konfirmon marrëveshjen me Alexis Sanchez, të enjten pritet zyrtarizimi

Futboll

Marotta konfirmon marrëveshjen me Alexis Sanchez, të enjten pritet zyrtarizimi

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 21:28
Alexis Sanchez

Beppe Marotta ka konfirmuar se Interi ka nënshkruar Alexis Sanchez në një kontratë trevjeçare pasi ai u largua nga Manchester Unitedi.

Ka raporte që Alexis Sanchez ka pranuar të ndërpresë kontratën e tij me Manchester United me pëlqim të ndërsjellë, gjë që do të lejonte që ai të nënshkruante në Interi si një agjent të lirë.

Këto zëra i ka konfirmuar edhe drejtori gjeneral i Nerazzurrëve, Marotta, i cili ka thënë se sulmuesi kilian tashmë i përket Interit.

“Ne do ta bëjmë zyrtar nesër në mëngjes, lojtari është plotësisht në pronësi të Interit”, ka thënë fillimisht Marotta për mediat italiane.

“Kemi një kontratë me të për tre sezone me të”.

“Ne besojmë në të, se ai mund të jetë një pjesë e fortë e kësaj skuadre dhe jemi të lumtur që kemi përfunduar këtë marrëveshje”, përfundoi italiani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat