Inter 2-0 Getafe, notat e lojtarëve - Bota Sot
Inter 2-0 Getafe, notat e lojtarëve

Futboll

Inter 2-0 Getafe, notat e lojtarëve

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 23:26
Golat në këtë fitore të Nerazzurrëve u shënuan nga Romelu Lukaku (33’) dhe Christian Eriksen (83’).

Interi ka kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës pasi ka mposhtur Getafen me rezultat 2-0 në ndeshjen e vetme mes këtyre dy skuadrave në fazën e 1/8-tës.

Ekipi i Antonio Contes ka arritur të kalojë në raundin tjetër të Ligës së Evropës, pasi një fitore jo të lehtë në Gelsengirschen të Gjermanisë.

Golat në këtë fitore të Nerazzurrëve u shënuan nga Romelu Lukaku (33’) dhe Christian Eriksen (83’).Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi belg, Lukaku, i cili u vlerësua me notë 7.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin e Getafes, Djene Dakonam që u notua me 5.2.

Image
Image

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat