Milani konfirmoi se ka firmosur me Kalulu - Bota Sot
Milani konfirmoi se ka firmosur me Kalulu

Futboll

Milani konfirmoi se ka firmosur me Kalulu

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 11:57
Milani konfirmoi se ka firmosur me Kalulu

Skuadra e Milanit ka njoftuar transferimin e Piere Kalulu nga Olimpik Lioni.

Futbollisti i ri ka firmosur kontratën 5 vjeçare me skuadrwn “kuqezi” dhe te Milani vjen si futbollist i lirë.

“Milan njofton nënshkrimin e Pierre Kalulu, në një transferim të përhershëm. Kontrata e francezit skadon më 30 qershor të vitit 2025”, thuhet në njoftimin e Milanit.

Kalulu është mbrojtës i krahut të djathtë, qw ka regjistruar 3 paraqitje për Francë U20, ndërsa për U12, ka zhvilluar 12 ndeshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat