Ancelotti “zhvat” Napoli: gati operacioni “Allan” dhe akordi për yllin e Lille!

Futboll

Ancelotti “zhvat” Napoli: gati operacioni “Allan” dhe akordi për yllin e Lille!

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 13:01
Gabriel Magalhaes (Lille)

Everton është shumë aktiv në treg. Sipas edicionit të sotëm të Corriere dello Sport, Carlo Ancelotti është gati t’i rrëmbejë Napolit objektivin Gabriel Magalhaes (Lille) dhe po përpiqet të forcojë dorën edhe për Allan.

Gabriel pëlqehet shumë nga Napoli dhe Gattuso, por Lille ka vendosur një çmim mbi 30 mln euro dhe kështu mbrojtësi është më shumë i drejtuar nga Premier League.

Megjithatë, mediat franceze flasin për një operacion pothuajse të mbyllur, ndërsa për mesfushorin brazilian negociatat ende nuk kanë nisur por gjithçka lë për të menduar se mund të mbyllet për 25 mln euro dhe bonuse të ndryshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat