Donnarumma sot vlen 100 milion euro - Bota Sot
Donnarumma sot vlen 100 milion euro

Futboll

Donnarumma sot vlen 100 milion euro

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 14:26
Donnarumma sot vlen 100 milion euro

Massimiliano Mirabelli kthehet të flasë për Milanin dhe për ata futbollistë të cilët ai i quan meritë e tij nëse sot janë ndër më të mirët te kuqezinjtë…

Po flasim për Kessie dhe Calhanoglu, por edhe rinovimi i Donnarumma që i kushtoi 6 mln euro në sezon por që nuk u humb me zero. Për “Tuttosport”, ish-drejtori sportiv kuqezi në kohën e Fassones dhe Yonghong Li, ka analizuar.

“Calhanoglu ishte një goditje për të cilën jam krenar. Unë isha i sigurt që ai do të shpërthente: te Pioli gjeti trajnerin ideal për të përmirësuar cilësitë e tij. Dhe më pas është Kessie, përsëri në nivelet e Atalanta që na bëri ta blinim dikur! Conti ka qenë i pafat me dëmtime të rënda, por flasim ende për një 26 vjeçar që ka mundësi të rikthehet në nivele. Donnarumma ishte dhurata e madhe që i bëra Milanit, sepse do të largohej me zero dhe sot vlen 100 mln euro: 21 vjeç, mbi 200 ndeshje me klubin dhe 17 me kombëtaren e Italisë, ku është titullar!”.

“Më vjen mirë që Pioli qëndroi dhe nuk erdhi Rangnick, sepse e meritoi Stefano! Ibrahimovic duhet të rinovojë, mbetet një super lider. Maldini më pëlqen shumë si drejtues”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat