Kamberi i bashkohet nënkampionit të Zvicrës - Bota Sot
Kamberi i bashkohet nënkampionit të Zvicrës

Futboll

Kamberi i bashkohet nënkampionit të Zvicrës

Nga: K.G. Më: 6 gusht 2020 Në ora: 14:36
Kamberi

Sulmuesi nga Kosova, Florian Kamberi i bashkohet skuadrës së St. Gallenit.

Edhe klubi St. Gallen konfirmon në faqen e saj përforcimin e ri me futbollistin nga Kosova.

Kamberi ka firmosur tre vjet me nënkampionin e Zvicrës.

"Sulmuesi 25-vjeçar i bashkohet St. Gallenit nga klubi i ligës skoceze Hibernian dhe ka nënshkruar një kontratë trevjeçare deri në verën e vitit 2023. 

Palët kanë rënë dakord të mos zbulojnë modalitetet e transferimit. Kamberi ende ka një kontratë me Hibernians deri në vitin 2022. Florian Kamberi filloi karrierën e tij në FC Rapperswil-Jona para se të bashkohej me Grasshoppersin.

Pastaj kaloi përmes Karlsruher për në Hibernian. Kohët e fundit, sulmuesi ka luajtur si huazim për gjysmë sezoni për Glasgow Rangers”, bëhet e ditur nga klubi zviceran. Kamberi është edhe pjesë e kombëtares së Shqipërisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat