Tërhoqi vëmendjen e Arsenalit

Futboll

Tërhoqi vëmendjen e Arsenalit

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 16:57
Tërhoqi vëmendjen e Arsenalit

Disa skuadra të Premier Ligës kishin shprehur interes për sulmuesin e ri, Xhonatan David por ai duket se do kalojë në Francë.

Lile ka arritur akordin me Gent për shumën e 30 milionë eurove për të marrë David në skuadër.

20 vjeçari do zëvendësojë Viktor Osimhen që u tranferua tek Napoli. Për David kishin shprehur interes edhe skuadra të Premier Ligës, mes tyre Arsenali dhe Mançester Junajtid.

Topçinjtë e shikonin si një zëvendësues të mundshëm për Aubamejangun, ndërsa Mançester Junajtid kishte shprehur gjithashtu interes për sulmuesin 20 vjeçar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat