Roma po punon për të nënshkruar me Smallingun

Futboll

Roma po punon për të nënshkruar me Smallingun

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 12:31
Roma po punon për të nënshkruar me Smallingun

Roma tashmë ka një pronar të ri dhe Dan Friedkin raportohet se dëshiron rikthimin e Chris Smallingut nga Manchester Unitedi.

Mbrojtësi ishte i hauzuar te Roma gjatë edicionit 2019/2020, por italianët nuk u morrën vesh me Manchester Unitedin për transferimin e përhershëm të tij.

Por, tashmë pronësia e Romës ka kaluar nga James Pallotta te miliarderi Friedkin.

Mediet italiane shkruajnë se emri i parë në agjendën e Romës është Smallingu. Manchester Unitedi ka refuzuar që ta shesë lojtarin për më pak se 20 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat