Maqedonët vajtojnë Ibraimin

Futboll

Maqedonët vajtojnë Ibraimin

Nga: K.G. Më: 8 gusht 2020 Në ora: 12:57
Agim Ibraimi është i pari në të majtë

Liga e Parë e Maqedonisë nesër e fillon sezonin 2020/21, por do t‘i mungojnë disa emra të futbollit. 

Shkëndija nuk ka arritur të gjejë gjuhë të përbashkët me yllin e saj Agim Ibraimi. 

Menaxhmenti vendosi të shkurtojë buxhetin e pagave dhe Agim Ibraimi nuk pranoi uljen e pagës. 

Ai përfundoi miqësisht marrëveshjen dhe aktualisht është duke negociuar me një klub jashtë vendit.

Vardarit i largohen këta lojtarë sipas “Ekipa.mk”:  Kristijan Toshevski (Tiranë, Shqipëri), Xhemal Ibishi (Lokomotiva, Kroaci), Azer Omeragiq (Hajduk, Kroaci), Leonid Ignjatov (Hajduk, Kroaci)
Renovës: Bojan Miovski (MTK, Hungari), Florian Kadriu (Sabail, Azerbajxhan).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat