Shkarkohet - Bota Sot
Shkarkohet

Futboll

Shkarkohet

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 14:18
Sarri

Mediat në Itali shprehen se Juventusi ka shkarkuar trajnerin Maurizio Sarri. Lajmi pritet shumë shpejt të konfirmohet nga klubi torinez.

Ky vendim vjen pas eliminimit nga Liga e Kampionëve mbërmjen e kaluar nga Lyoni.

Juventusi nga ky moment është në kërkim të një trajneri të ri , ku ëndrra e tifozëve dhe stafit, dëshira e parë është Zinedine Zidane, i afruar edhe herë të tjera me stolin e Juvues. Francezi përfaqëson dëshirën më të madhe por njëkohësisht edhe objektivin më të vështirë.

Emri i dytë dhe emri më surprizë është Simone Inzaghi. Tekniku aktual i Lazios pëlqehet shumë nga Agnelli e kërkoi edhe përpara se Sarri të zbarkonte në Torino. Inzaghi do ta pranonte me kënaqësi një ftesë të tillë por është ende nën kontratë me Lazion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat