“Bisha” e lindur në Marseille

Futboll

“Bisha” e lindur në Marseille

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 18:35
“Bisha” e lindur në Marseille

Mbrojtësi francez, Destin Prince-Loïc Mambouana, do të jetë pjesë e Superligës që nga edicioni i ardhshëm.

Ai ka nënshkruar kontratë me klubin e Arbërisë dhe është prezantuar te kjo skuadër.

“KF Arbëria ka arritur marrëveshjen e radhës me mbrojtësin qendrorë Prince Mambouana!

Prince Mambouana vjen nga KF Tarxien, klub ky i cili garon në Ligen e Maltës.

Prince Mambouana një lojtar profesional i cili ka luajtur në shumë klube Norvegjeze si: Brattvag, Nordrstand, Ham Kam dhe shumë klube tjera.

Kryesia KF Arbëria ka mirëpritur lojtarin Prince Mambouana. Së bashku janë dakorduar se KF Arbëria do ti dhurojn më të miren deri në arritjen e objektivave”, njofton klubi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat