Sjellje e çuditshme e lojtarëve të Juventus pas shkarkimit të Maurizio Sarri - Bota Sot
Sjellje e çuditshme e lojtarëve të Juventus pas shkarkimit të Maurizio Sarri

Futboll

Sjellje e çuditshme e lojtarëve të Juventus pas shkarkimit të Maurizio Sarri

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 18:36
Sarri

Maurizio Sarri është shkarkuar sot nga posti i trajnerit të Juventus.

Dështimi i Juves në Ligën e Kampionëve i ka kushtuar trajnerit Sarri me vendin e punës.

Sot gjatë ditës është njoftuar për shkarkimin e Maurizio Sarri. Në gjithë këto ndodhi, është sjellja e lojtarëve të Juventus ajo që tërheq vëmendje.

Asnjë nga lojtarët e Juventus akoma nuk ka reaguar për shkarkimin e Sarri, përcjell lajmi.net. Miralem Pjanic dhe Leonardo Bonucci kanë shkruar gjëra të tjera, por nuk kanë përmendur Sarrin.

Në anën tjetër, vëmendje tërheqin edhe tri ‘pëlqime’ në postimin e klubit për shkarkimin e trajnerit.

Janë emrat e Emre Can, Mario Mandzukic e Douglas Costa që kanë pëlqyer njoftimin për shkarkimin e trajnerit.

Kujtojmë se Can dhe Mandzukic largoheshin nga Juve gjatë kohës sa Sarri ishte aty, kurse Costa është akoma ‘Biankoneri’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat