Agjenti i Lautaros: Transferimi te Barcelona është më shumë mediatik sesa real

Futboll

Agjenti i Lautaros: Transferimi te Barcelona është më shumë mediatik sesa real

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 19:13
Lautaro Martinez

Agjenti i Lautaro Martinezit këmbëngul që transferimi i mundshëm te Barcelona është ‘më shumë në media sesa në jetë reale’, pasi sulmuesi është shumë i lumtur te Interi.

Reprezentuesi i Argjentinës ka qenë i lidhur vazhdimisht me një lëvizje në Camp Nou, me Blaugranët madje as që i pohuan negociatat e tyre.

Sidoqoftë, çështja duket se nuk do të përfundojë as këtë verë, pasi agjenti i lojtarit ka thënë se ky transferim më shumë është i mediave.

“Transferimi i Lautaros është më shumë në media sesa në jetë reale”, ka thënë fillimisht Carlos Beto Yaque për La Figura de la Cancha.

“Lautaro ka tre vjet në kontratën e tij me Interin dhe është shumë i lumtur aty ku është”.

“Ai ka pasur një sezon shumë të mirë, ka ende Ligën e Evropës për të luajtur dhe shpresoj që Interi të mund të fitojë atë garë”.

“Asnjëherë nuk kam nevojë t’i jap këshilla dhe nuk kam nevojë as tani. Ai ka qenë gjithmonë një lojtar i kompletuar dhe ka pjekurinë ndër vite”, përfundoi agjenti i Lautaros. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat