Juventusi zgjedh trajneri e ri!? - Bota Sot
Juventusi zgjedh trajneri e ri!?

Futboll

Juventusi zgjedh trajneri e ri!?

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 19:46
Agnelli

Juventusi ka zgjedhur trajnerin e ri dhe ai është Andrea Pirlo.

Ish-lojtari i Juventusit është zgjedhje direkte e presidentit Andre Agnelli që do të provojë të ndjekë stilin e Barcelonës dhe Real Madridit me Pep Guardiolën dhe Zinedine Zidane.

Pirlo do të jetë pasuesi i Sarrit dhe pse u prezantua para pak ditësh si tekniku i ekipit U-23.

Ai do të marrë shumë shpejt drejtimin e skuadrës dhe do të bëjë prezantimin zyrtar. Fabrizio Romano bën me dije se presidenti Agnelli dhe Pirlo po merren vesh vetëm për detajet e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat