Formacionet zyrtare: Bayern – Chelsea

Futboll

Formacionet zyrtare: Bayern – Chelsea

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 20:38
Formacionet zyrtare: Bayern – Chelsea

Barcelona – Napoli dhe Bayern Munich – Chelsea janë dy ndeshjet që do të zhvillohen në mbrëmjen e sontme.

Trajneri anglez i Chelsea, Frank Lampard ka vendosur ta ftojë sulmuesin e Kombëtares së Shqipërisë, Armando Broja.

Broja do të jetë në bankën rezervë të ish kampionëve evropian.

Të dyja ndeshjet janë të vlefshme për rundin 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja mes Bayern Munichut dhe Chelseat thuajse ka “mbaruar”, pasi në ndeshjen e parë, bavarezët fituan me rezultat bindës, 0:3.

Një orë para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Bayern Munich: Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Goretzka, Thiago; Gnabry, Müller, Perisic; Lewandowski.

Chelsea: Caballero; James, Christensen, Zouma, Emerson; Kante, Barkley, Kovacic; Hudson-Odoi, Mount, Abraham.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat