Tare shpreson të kursejë disa miliona - Bota Sot
Tare shpreson të kursejë disa miliona

Futboll

Tare shpreson të kursejë disa miliona

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 17:04
Tare shpreson të kursejë disa miliona

Igli Tare ka nisur punën për ndërtimin e skuadrës për sezonin e ri. Objektivi kryesor i tij është sigurimi i një mbrojtësi cilësor si dhe të një sulmuesi që mund të zëvendësojë denjësisht Immobilen.

Skuadra turke kërkon të rregullojë bilancet këtë sezon, një situatë që mund të shfrytëzohet mjaft mirë nga Lazio. Me gjatësinë 1.94 cm dhe 94 kg, 15 gola në 32 ndeshje Muriqi është sulmuesi që i mungon Lazios.

Fenerbahce kërkon rreth 20 milionë euro, por Tare shpreson të kursejë disa miliona. Përveç sulmit, Lazio dëshiron të rregullojë edhe prapavijën, ku objektivi primar mbetet një tjetër shqiptar, Marash Kumbulla.

Inter është në avantazh në negociatat për lojtarin e Veronës por bisedimet janë ngadalësuar, pasi Inter po vlerëson edhe opsione të tjera. Kjo mund të jetë arsyeja që Verona të vendosë të pranojë propozimin e Lazios 20 milionë euro së bashku me Andre Anderson.

Deri më 23 gusht Igli Tare kërkon të bëj publike arritje të rëndësishme me vetëdijen se afrimi i një mbrojtësi të nivelit të Kumbullës dhe një sulmuesi potent si Muriqi edhe sezonin e ardhshëm do ta vinte emrin e Lazios.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat