Pothuajse e kryer, Ibrahimovic te Milan edhe për një sezon

Futboll

Pothuajse e kryer, Ibrahimovic te Milan edhe për një sezon

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 23:16
Zlatan Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic do të qëndrojë tek Milani, për të paktën edhe për një vit. Klubi italian dhe suedezi janë shumë pranë arritjes së marrëveshjes.

Sipas “Sky Sport Italia” Milani është gati ti ofrojë Ibrahimovicit një kontratë një vjeçare, por që në fundin e sezonit mund të rinovohet sërish edhe për një vit tjetër.

Suedezi ishte pranë largimit, por konfirmimi i Piolit në stolin e Milanit ndryshoi gjithçka.

Ibrahimoviç edhe pse 38 vjeç bëri një sezon mjaft të mirë, duke shënuar 10 gola në kampionat. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat