Flick: Nuk mund të fokusohemi vetëm te Messi

Futboll

Flick: Nuk mund të fokusohemi vetëm te Messi

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 08:49
Flick: Nuk mund të fokusohemi vetëm te Messi

Hansi Flick nuk po e merr si të lehtë takimin çerekfinal të Bayern Munich në Ligën e Kampionëve me Barcelonën.

Katalanasit kanë qenë në formë të dobët këtë sezon, por trajneri i Bayern e di se, edhe përtej Lionel Messi, ata kanë lojtarë që mund të shkaktojnë probleme për kampionët gjermanë.

“Ne e respektojmë Barcelonën dhe do të përgatitemi si gjithmonë”, tha Flick.

“Leo Messi është i rëndësishëm, natyrisht, por ne nuk mund thjesht ta shikojmë atë”.

“Barcelona ka më shumë lojtarë të nivelit të lartë. Ne duhet t’i ndjekim të gjithë ata”, vazhdoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat