Prosineçki kryetrajner i ri i klubit turk

Futboll

Prosineçki kryetrajner i ri i klubit turk

Nga: K.G. Më: 11 gusht 2020 Në ora: 14:07
Prosineçki kryetrajner i ri i klubit turk

Ish futbollisti i mirënjohur kroat, Robert Prosineçki, është emëruar kryetrajner i ri i klubit Denizlispor, që garon në Superligën e Turqisë.

Prosineçki u largua nga Kayserispor para pak ditëve por nuk ka vonuar shumë dhe gjen klubin e ri.

Dikur bashkëlojtarë me Ardian Koznikun në kombëtaren kroate, tani e pret një aventurë e re me Denizlin që ka synime pjesën e epërme të tabelës.

Prosineçki është fitues i medalje të bronztë me Kroacinë në  Kampionatin Botëror në vitin 1998!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat